Select Page

Elektroinstalace do obytných aut a karavanů

Návrh, montáž a úpravy

Provádíme odborný návrh a montáž kompletní elektroinstalace do obytných aut (obytné části) a karavanů (ale také hausbotů apod.) všech velikostí, včetně solárních “off grid” systémů, stavby bateriových úložišť na míru zákazníka z lithiových (LiFePo4) článků,  instalace spotřebičů, atd.

Nové instalace

Na základě požadavků zákazníka navrhujeme kompletní elektrický systém na míru. Jde vždy o komplexní návrch založený na použití celého systému včetně více zdrojů napájení (grid/generátor, solar, alternátor), několika okruhů (230V/24V/12V) a různých nároků na soběstačnost, či výdrž bez nabíjení.

Úpravy elektroinstalací

Zabýváme se také úpravami již hotových elektroinstalací jak ve starších autech či karavanech, tak úplně nových – dodatečná instalace fotovoltaiky, nové baterie a jejich jištění, instalace invertorů, atp.

Rozsah prací

Naší hlavní činností je stavba obytných aut a tím pádem máme také dlouholeté  zkušenosti s návrhem a montáží elekroinstalace v obytných autech, od malých dodávek po velké expediční náklaďáky.

Návrh systému

Na základě požadavků zákazníka na komponenty celé elektroinstalace, způsobu jejího použití a našich zkušeností navrhneme celý systém na míru včetně dokumentace zapojení.

Nákup komponent

Nákup jednotlivých komponent systému uděláme za Vás jelikož přesně víme jaké součásti má systém obsahovat a zároveň máme u dodavatelů velkoobchodní slevy které předáváme bez profitu na zákazníka!

Kabely, kabely, kabely…

Základem každého systému jsou rozvody kabelů. Kabely po autě rozvedeme v budoucích stěnách, stropu nebo podlaze v kabelových chráničkách. Rozvod je jedna z prvních věcí které by se u obytného auta měly udělat. Jakýkoliv následný zásah do hotového interiéru je pracný a tím pádem i nákladný.

Kompletace battery packu

V případě lithiového battery packu na míru (viz. níže) provedeme inicializační nabití článků, kompletaci a konfiguraci BMS.

Instalace fotovoltaiky

Fotovoltaiky je z našeho pohledu nezbytnou součástí každého obytného auta které má být ať už z části nebo kompletně soběstačné. Solární panely montujeme jak na zakulacené a profilované střechy dodávek, tak na rovné střechy nástavbářských boxů/alkoven. Je možné použít panely s hliníkovým rámem nebo tenké flexi panely které se lepí přímo na střechu. Používáme výhradně MPPT regulátory.

Zapojení “jádra” systému

Hlavní zapojení a konfiguraci systému lze udělat před stavbou obytného auta, v jejím průběhu nebo až po dokončení veškerého nábytku (nejlepší varianta). Zapojíme pojistky/jističe, baterie, invertor, podpěťovou ochranu, odpojovač atd.

Spotřebiče a test funkčnosti

Připojíme a otestujeme funkčnost spotřebičů. Zároveň provedeme celkový test systému a nasimulujeme mezní stavy (podpětí/přepětí baterie) abychom se ujistili, že systém pracuje tak jak byl navržený.

Revize

Na 230V systém zajistíme revizi která je nutná pro registraci vozidla do kategorie M1 – obytný automobil.

a další…

Vyrobíme profesionální control panel na míru, otestujeme kapacitu baterie, vyrobíme uchycení baterie, nosiče solárních panelů na střechu a další. Stačí se zeptat, umíme toho hodně.:)

Stavba baterií na míru:

Navrhujeme a stavíme baterie (tzv. battery packy) na míru zákazníka z lithiových článků (LiFePo4) včetně battery management systému (BMS), který hlídá maximální bezpečné nabití/vybití baterie, teplotu baterie a vyvážení jednotlivých článků (balancing).  BMS zároveň komunikuje s dalšími součástmi systému jako je solární regulátor, nabíječka, invertor nebo podpěťová ochrana.

Podle použití může být battery pack postaven ve 12v, 24V nebo 48V. Dnešní BMS mají podporu bluetooth, takže v aplikaci chytrého telefonu je možné sledovat aktuální stav baterie, teplotu a odběr/příjem.

Primárně battery packy stavíme z kvalitních a osvětdčených článků Winston. Je ale možné použít i “noname” články čínské výroby.

Pokud zvažujete stavbu battery packu na míru nebo hledáte náhradu dražších lifepo4 baterií od Victronu, obraťte se na nás, vypracujeme Vám nabídku.

Victron Energy

Instalujeme výhradně produkty firmy Victron Energy. Tato firma je špičkou na trhu ve světě fotovoltaiky, bateriových úložišť, invertorů a dalších komponent off-grid systémů. Kvalita zpracování produktů a spolehlivost této holandské značky je vyhlášená. A spolehlivost je z našeho pohledu při cestování velmi důležitý aspekt.

Produkty Victron Energy pro Vás nakoupíme se slevou. Neváhejte se na nás obrátit s poptávkou i v případě instalace vlastními silami.

 

Kontakt